Sportujeme

Sporty všeho druhu

Sportem u nás žijeme prakticky po celý rok. Jen co máme chvilku času, tak se vrháme na fotbálek, vybíjenou, basketbal, nebo volejbal. Velmi rádi také jezdíme na kole, nebo na kolečkových bruslích. Jen co napadne sníh, tak ovládneme kopce kolem nás a stanou se z nás bobysti a lyžaři. Hojně využíváme i ledovou plochu v Krnově k řádění na ledu.

Nevynecháme žádnou příležitost, jak své dovednosti v těchto sportech porovnat s ostatními dětmi z jiných domovů a účastníme se pravidelně všelijakých sportovních klání.

Náš domov sám každoročně pořádá pro ostatní domovy turnaje ve volejbale a nohejbale, kterých se vždy účastní velká spousta domovů ze širokého okolí.

Z netradičních sportvovních aktivit máme možnost se věnovat skokům na trampolíně, jízdě na motokárách a rádi si odpočineme při hře zvané "petanque".

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Nejraději běháme

Již delší dobu se více, někdy méně, věnujeme rekreačnímu sportu, pohybu a hlavně běhu všeho druhu.... 

Teprve se začátkem jara 2014 jsme si společně sedli a řekli jsme si, že tomu našemu běhání dáme nějakou podobu, smysl a především cíl.

Cesta od běhání v tělocviku, přez pobíhání po zahradě ve volném čase až ke společnému cílenému běhu po předem určené trase, nebyla nijak složitá, trnitá a co víc, ani nijak násilně plánovaná. Vše vyplynulo přirozeně z chuti, potřeby a pocitu něco dělat. Během několika týdnů se mezi námi vytvořila skupinka nadšenců zapálených pro běh, spolehlivě tmelená strejdou Tomem, kteří se pravidelně zapojujou a organizujou společné "výběhy...". 

V naší vesnici a okolí, jsme společně vymysleli několik tréninkových tras, které jsme podrobně zmapovali, a především změřili jejich délku. Máme tak možnost porovnávat své dosažené časy na různých vzdálenostech a vidět tak svá zlepšení. 

Daleko více jsme se také začali zajímat o běžeckou tématiku a navštěvujeme weby o amatérském i profi běhání. Zde jsme se dověděli spoustu zajimavých a užitečných informací, které by měl každý znát, když se rozhodne běhat.