Prostředí

Náš domov je zasazen do neveliké, ale malebné vesničky Lichnovv překrásném podhůří Jeseníků, jen 10 km od města Krnova, kde je velké množství historických památek, jako např. vrch Cvilín, ze kterého je krásný pohled na celé město s moderně opraveným centrem a výhledem do Polska. Dalším městem s historickou minulostí a krásným zámkem je Bruntál. Vzdálenějším, ne však méně navštěvovaným místem je město Opava . Všechna zmíněná města jsou pro nás centry kulturních, společenských i sportovních aktivit ( kina, divadla, kluziště, bazény, sportovní stadióny, knihovny, čajovny atd… )

 
A co naše " vesnička středisková"?
 
Po opakovaných povodních v minulých letech se zde udělal do současnosti kus práce. Bylo upraveno koryto řeky Čížinypostavena nová, velice pěkná kladní škola s mnoha moderními prvky a velkým sportovním areálem a tělocvičnou. Byl zaveden obecní vodovod, provedena plynofikacepoložena telekomunikační síť a občané Lichnova si také pěkně opravili své vodou poničené domy. I náš domov bylo nutno v minulosti opravit, včetně veliké zahrady a plotu.
Zpravidla s příchodem jara, kdy začíná je to tady u nás velice hezké, a také my se snažíme svou prací přispět ke zkrášlení prostředí, ve kterém žijeme. I když nás to stojí nemalé úsilí (vyhrabání zahrady, sbírání větví polámaných větrem, příprava záhonů našich malých zahrádek, opravy laviček a pod.), nelitujeme neboť odměnou nám je možnost uhánět na motokárách po našich čistých asfaltových cestičkách vedoucích po celé naší zahradě.